Jean-Marie Dedecker laat zich uit over de Belgische 3×3-ploeg en het basketbal in ons land in het algemeen.

Aanknooppunt voor Jean-Marie Dedecker zijn de gebeurtenissen rond de Belgian Cats met Eddy Demarez en de vermeende fraude van de 3X3-ploeg.

“De mannen van de bezigheidstherapie ‘pleintjesbasket’ bleken gesjoemeld te hebben met hun ranking- of kwalificatie tornooien”, schrijft Jean-Marie Dedecker in zijn column voor Knack.

“Ze hadden de mazen gevonden in het computernet van de Internationale basketbalbond FIBA en via fictieve wedstrijden de deuren geopend naar de echte selectieproeven, die ze ook wonnen.”

“Ethisch laakbaar, maar ze hebben niemand omgekocht en met hun zweet een verrassende ereplaats versierd. Sportief verdienstelijk voor een landje waar de grote basketclubs asielcentra zijn voor derde klassespelers uit de USA en de Balkan”, klinkt het nog.

Topnieuws ontvangen Ja, graag Neen, dank u